Hoonest

2016. aasta (12 kuud) küttekulud olid 3-toalises korteris 213 eurot!
Säästad aastas kuni 300 eurot võrreldes vanade majadega!

VUNDAMENT
Hoonel on paepinnale toetuv monoliitsest raudbetoonist madalvundament.

VÄLISSEINAD
Välisseinad on kolmekihilisest 200 mm paksuse soojustusega nn. „sandwich“-elementidest.

SISESEINAD
Kõik korterite vahelised ning korteri ja trepikoja vahelised siseseinad on monoliitbetoonist, paksusega 180 mm, suurema helikindluse tagamiseks. Korterite siseseinad on metallkarkassil kipsplaatseinad mineraalvillast isolatsiooniga.

VAHELAED
Vahelaed on raudbetoonist õõnespaneelidest, mille peale on tehtud sammumüra tõkestamiseks mineraalvillal betoonist tasanduskiht.

RÕDUD
Rõdud on teraskonstruktsioonil. Põrandad kaetud niiskuskindlale vineerile liimitud PVC-kattega. Piirded on terasest torupiire.

KATUSLAGI
Pealt soojustatud õõnespaneelidel katuslagi. Kaetud kahekihilise katusekattega.

AKNAD
Kolmekihilise klaaspaketiga plastraamidega aknad. Aknaraamide sisepinnad ja aknalauad puitimitatsiooniga.

UKSED
Trepikoja uksed metallraamides klaaspaketiga uksed. Korteri välisuks on värvitud metallturvauks, varustatud turvaluku ja uksesilmaga. Korteri siseuksed on puiduimitatsiooniga tahveluksed, varustatud lukustuse ja ukselinkidega. Piirdeliistud uksega samas toonis.

TURVALISUS
Trepikoja sissepääsud ja pääsud panipaikadesse on varustatud puutekaartidega läbipääsusüsteemiga. Välisustel on fono-lukud.

LIFT
Mõlemas trepikojas on lift.

KÜTE
Hoone soojavarustus on kaugküttebaasil. Eluruumide ja üldruumide kütmine toimub termostaatidega varustatud radiaatoritega. Märgades ruumides on elektriline põrandaküte.

VENTILATSIOON
Igas korteris on oma individuaalne soojusvahetiga ventilatsiooniagregaat. Värske õhu sissepuhe igas toas. Väljatõmbed pesuruumist ja köögist.

ELEKTER
Korterite elektriarvestid paiknevad trepikojas korruse kilbis. Korteris paikneb korteri elektrikilp. Paigaldatud on pistikupesad, lülitid ja pesuruumide laevalgustid.

NÕRKVOOL
Korterisse on toodud TV- ja andmesidekaablid. Iga TV vaatamiskoha juurde on toodud antenni ja andmeside pistikud.

ENERGIATÕHUSUS
Energiaarvutusel põhinev energiamärgis C. Hoone energiatõhususarv 130kWh/m2 aastas.